Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Kočárky

Jak vybrat kočárek?

Existují kočárky hluboké (pro novorozence a malá miminka do cca 8 měsíců), sportovní (používají se většinou od cca 6 měsíců), kombinované (vhodné pro všechny věkové kategorie ale většinou ne zcela ideální) a golfové (ty se dají použít již od narození například jako podvozek pod autosedačku, až do cca 3 let)

 

 

Jaký vybrat kočárek pro novorozence?

Ideální je klasický hluboký kočárek na houpacím podvozku. V něm má miminko veškerý komfort a pohodlí. Použít lze i kombinovaný kočárek, ale často je to na úkor pohodlí miminka, neboť jeho univerzálnost není vždy výhodou.

 

Jaký vybrat kombinovaný kočárek?

Při výběru kočárku je třeba především dobře zvážit kde budete s kočárkem nejčastěji jezdit, abyste správně zvolili konstrukci kočárku a velikost jeho kol. Větší kola jsou vhodnější do horšího terénu, ale kočárky jsou pak těžší a méně skladné.

 

Jaký vybrat sportovní kočárek?

Záleží především na tom, kde budete kočárek nejčastěji používat, zda ho bude potřeba často převážet autem apod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak vybrat golfky?

Golfky jsou lehký kočárek určený především do města. Měly by být lehké a skladné, ale i pohodlné pro dítě.

 

Je trojkolka nestabilní?

Nezáleží příliš na tom, kolik má kočárek kol, ale jak dobře je vyvážený a jaká je vzdálenost mezi koly (čím větší, tím je kočárek stabilnější). Existují nestabilní trojkolky i čtyřkolky. Trojkolka je většinou lehčí na manipulaci což oceníte zejména v terénu. Má totiž lehčí přední část  takže se s ní lépe najíždí na obrubník i různé terénní nerovnosti

 

Jaký vybrat kočárek pro 2 děti?

Bohužel výběr v této kategorii je dost omezený. Kočárky této kategorie jsou určeny i pro děti brzy po sobě narozené. Je třeba pečlivě zvážit zda vybrat kočárek pro děti za sebou nebo vedle sebe.

 

Vybrat Kočárek podle parametrů

 

Porovnat kočárky